Home
 lt en ru   RSS Connect   
 

 
  V. Megre:
 Konferencija Vokietijoje
 atviras Vladimiro Megre laiškas, Rusijos Prezidentui V. Putinui
 Kitos konferencijos
Ištrauka iš V. Megre skaitytojų konferencijos, vykusios Minske, lapkričio 27 d. Ten dalyvavo ir grupė žmonių iš Lietuvos. Tekstas nekoreguotas, posakiai originalūs.

(Įteikiamos V. Megre dovanos nuo Baltarusijos skaitytojų. Jam ir jo sūnui rankų darbo tautiniai Baltarusijos marškiniai, o Anastasijai - suknelė).

- Taip, va nežinau, kaip pradėti. Dar pasakyti nieko neleido, todėl tiesiog laba diena. Ačiū, kad Jūs čia. - (aplodismentai)

- Aš turbūt pats laimingiausias rašytojas iš tų, kuriuos aš atsimenu, todėl, kad... Na, niekam taip nepavyko, kad jį pasitiktų tiesiog va žmonės, ne valdžia, o tiesiog žmonės, kurie renka patys kažkaip pinigus, kuria iniciatyvines grupes.

- Ir taip visuose Rusijos miestuose, didžiuosiuose miestuose, ir NVS šalyse, ir užsienyje taip pat. Ir... Keista, kad aš nebuvau rašytoju, tiesiog po susitikimo su viena vienintele moterim... Na, ne su viena moterim, žinoma, aš susitikinėjau kažkuria prasme... Kuri pasakė, kad tu parašysi knygas ir jas skaitys daug žmonių... Aš atvesiu pas tave daug žmonių... Ir va... Šitas atsitiko. Bet va šitas susitikimas, susitikimas Baltarusijoje, susitikimas čia su Jumis... Jis bus pats pagrindinis susitikimas, pats lūžinis per visus 10 metų. - (aplodismentai)

- Aš noriu čia, kartu su Jumis, pasistengti išsiaiškinti - kas tokia Anastasija ir kas apskritai vyksta pasaulyje... Ką ji daro, ką mes galime padaryti..

- Aš noriu padėkoti šio susitikimo organizatoriams už tai, kad jis įvyko, už tai, kad jie labai jaudinosi ir galų gale jie padarė šį susitikimą.

- Jeigu galima, išeikite į sceną, jeigu Jūs salėje - tiesiog atsistokite. Organizatoriai... - (daug aplodismentų, nesigirdi).

- Apskritai... - (išėjo mažas vaikas į sceną, salėje juokas) - Va, irgi organizatorius. Ačiū Jums, na viskas - (vaikui). - Eik. (Juokas salėje)

- Dar aš noriu padėkoti žmonėms, kurie atvažiavo čia iš toli. Čia pasakė yra delegacija iš... Pasakykite, iš kur Jūs, iš Ukrainos, taip? - (iš salės: taip! yra!) - Kur Jūs, atsistokite. - (šūkavimai, aplodismentai). - Iš kur?.. Irgi Ukrainos? Tai gerai. - (juokas salėje). - Dar iš kur... Lenkijos?

- Čia yra Pabaltijis, taip? (iš mūsų grupės šūkiai: Lietuva! Lietuva. Šūkavimai, aplodismentai) - O-o-o tai Jūsų tiek daug! - (iš salės: Bardų Karavanas!) - Bardų Karavanas, ir Jūs būkite pasveikinti. (šūkavimai, aplodismentai). - Tiktai ramiai... Be emocijų. (Juokas salėje)

- Aš sakiau, kad aš turbūt pats laimingiausias rašytojas, bet... ir... va kaip emocijos perpildo daugelį skaitytojų. Suprantat, aš išeinu i sceną, visada salė atsistoja - aš gi ne vadas, nereikia taip daryti. Aš suprantu... Už tai... Už tai aš Jums dėkingas, už tai, kad Jūs supratote apie ką aš rašau, bet... Suprantate... Daugelis negeranoriškų žmonių būtent šituo naudojasi ir sako: "Jūs žinote, tai kažkas neapsakomo, tai sekta" (juokas salėje). - Na, Jie žino, kad tai ne sekta, Jie taip specialiai daro. Va aš norėčiau padėkoti tiems žmonėms, kurie, jeigu ir yra šitoje salėje, negalės atsistoti. Aš norėčiau padėkoti tiems žmonėms, su kuriais aš nesusitikau ir kurių dėka įvyko šitas susitikimas.

- Kas tai per žmonės?.. Jūs žinote, čia, Baltarusijoje, visą mėnesį vyko, galima sakyti, tiesiog kova... Atitinkamų grupių žmonių pakankamai aukšto rango, kad šitas susitikimas neįvyktų. Ir kokios gi reikia drąsos, kad kiti žmonės, nežiūrėdami į apkalbas, nurodinėjimus "iš viršaus", skambučius iš Maskvos... Surado savyje didingos drąsos... Ir padarė taip, kad šitas susitikimas ivyktų.

- Jūs žinote, tai... Tai gali būti tie karininkai iš "organų", tai tie žmonės, kuriuos mes vadiname "aukšto rango pareigūnais"... Jie prisiėmė sau tokią atsakomybę. Aš noriu Jiems pasakyti "didžiulį ačiū" ir noriu, jeigu Jūs sutiksite su manim, kad Jūs padovanotumėte Jiems savo aplodismentus. - (aplodismentai)

Nuotraukos iš konferencijos
Aptarimas forume
 
[ micro Engine: v0.11A, kodo ir dizaino eksperimentai: © Algis 2002-2021, http://komp.lt ]